Anamura Ulaşım-Anamur Yolları

Anamura Ulaşım-Anamur Yolları
A+
A-

Anamura Ulaşım-Anamur Yolları

Anamur otel ve pansiyonlarında kalmaya karar verdiniz. Anamura nasıl gelebilirsiniz?Anamura ulaşım nasıldır?

Anamura özel vasıtanızla gelebileceğiniz gibi bir çok otobüs firmasının da Anamur seferleri vardır. Havayoluyla Anamura ulaşmak isteyenler Antalya Gazipaşaya gelerek, Anamur servislerine binebilirler.

2017 Haziran ayı itibariyle Mersin Antalya yollarındaki sıkıntı çok büyük ölçüde giderilmiştir. Anamura kadar Antalya istikametinden sadece 40 km, Mersin istikametinden ise sadece 10 km tek şeritli yol kalmıştır. Bunların dışında her yer duble yol olmuştur. Anamura ulaşmak bu yüzden eskisi kadar zor değildir. Bu yüzden de Anamurdaki evler ve arsalar gün geçtikçe değer kazanmaktadır.

Kalacağınız otel,pansiyon ya da apart otelden de Anamura ulaşım konusunda bilgi alabilirsiniz. Anamur Çarşı, Otogar ve İskele arasında 20 dakikada bir otobüs seferleri vardır.

Anamur 17 Km sahil şeridiyle Türkiyenin en uzun sahillerinden birine sahiptir. Ama tatilinizi geçirmeniz için en uygun bölge Anamurdaki İskele bölgesidir. Anamur içinde trafik ya da ulaşım derdi yoktur. Gördüğüm kadarıyla herkes trafikte birbirine saygılıdır ve sakin araç kullanmaktadırlar. Anamurda motor kullanımı fazla olduğu için sağdan soldan çıkan motorlara karşı dikkatli araç kullanmalısınız. Kalacağınız apart otel ya da otelin otoparkının olması özel araç sahibiyseniz sizin için iyi olacaktır. Ama Anamur küçük bir yer olduğu için her yerde aracınızı parkedecek yerler bulabilirsiniz.

Anamurdan Mersinin diğer beldelerine düzenli olarak vasıta bulabilirsiniz. Ama Anamurdaki huzuru hissettiğinizde burada kafa dinlemeyi seçeceğinize emin gibiyim. Gerçekten gittiğim tüm tatil bölgelerini huzur,sakinlik ve dinginlik konusunda aşan bir Anamurla karşılaştım. Muazzam bir sessizlik hakim. Büyük şehirde yaşıyorsanız geldiğinizde ne demek istediğimi anlayabileceğinizi düşünüyorum. Her ne kadar neredeyse her akşam atılan havafişekler biraz gürültü çıkarsa da Anamura ayrı bir güzellik katıyor. Telaş içinde acele acele yaşadığımız büyük şehir hayatından sonra buradaki sakinlikle önce bocalıyor sonra da Anamurdaki ortama uyum sağlamaya başlıyorsunuz. Emeklilerin ve yaşlılar için sahte bir cennet Anamur… O koşuşturmadan sonra gerçekten mükemmel bir rahatlama sağlıyor size. Bu tatil ve tarım yöremizi seveceğinize eminim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.