Ünlüler ve Sosyete Anamur’da Yatırıma Başlamış!

Ünlüler ve Sosyete Anamur’da Yatırıma Başlamış!
A+
A-

Anamur’da 2019’da ev fiyatları hala artıyor. Bu hafta okuyucularımıza Anamur hakkında aldığım son bilgilerden bahsedeceğim. Ayrıca yazının sonunda da Anamur’da ucuz evlere nasıl ulaşabileceğiniz konusunda yol göstermeye çalışacağım. 2019 senesinde Türkiye’nin her yerinde ev fiyatları düşerken, Anamur’da artmaya devam etti. Açıkcası bu biraz beni şaşırtıyordu ve Anamur’dan iki emlakçı arkadaşla konuştum. Duyduklarım neden Anamur’da ev fiyatlarının hala arttığını da anlamama yardımcı oldu. Aslında temel sebep Akdeniz Turizm Projesi.

Anamur Hakkında Biraz Bilgi

Anamur geçmişte ulaşımı zor olduğu için turizm açısından fazla gelişmemiş bir yer. İnsanlar geçmişte Anamur’a gelmeye korkmuşlar. Gelenler de yolların azizliğinden dolayı bir daha gelmediği için Anamur bir çok özel araç sahibi için ulaşılamamış kalmış. Ancak hükümetin başlattığı Akdeniz Turizm Projesi kapsamında artık tüneller açılmış durumda ve Anamur Mersin arasındaki son iki tünelin de önümüzdeki aylarda açılacak olması Anamur’u hem ünlüler hem de sosyete açısından ev yatırım yapma konusunda çekici kılmış.Ama ünlülerin ve sosyetenin Anamur’dan ev almasının başka bir sebebi varmış. Anamur aslında Türkiye’de Kıbrıs’a en yakın yer. Ama az önce bahsettiğim yolların azizliği meselesi geçmişte Türkiye – Kıbrıs ulaşımının Mersin Taşucu’ndan yapılmasına sebep olmuş. Oysa ki Mersin Taşucu Kıbrıs’a Anamur’dan çok çok uzak.

Anamur’da Yeni Otogar ve Yeni İskele Yapımı

Anamur’da iki senedir yoğun bir çalışma var. Hem yeni otogar yapılıyor hem de büyük bir iskele yapılıyor. Emlakçı arkadaşlarla konuştuğumuza göre en büyük yatırım bir iş adamı tarafından geçen sene olmuş. Ankara’lı bir iş adamı Anamur’dan 450 dönüm yer almış. Arkasında 3 ünlünün ve sosyetenin ucuz bir kaç ev almasıyla devam etmiş.

Şimdi Bu Söylediklerimi Birleştirelim – Anamur Yeni Bir Alanya mı olacak?

Duyduklarımı birleştirdiğimde ve 2 senedir olan gelişmelere baktığımda, Kıbrıs- Türkiye seferlerinin çok yakın bir zamanda Anamur’a taşınacağını söyleyebiliriz. Planlananlar arasında Anamur’a yeni bir havalimanı da varmış. Aslında bu söylediklerimi liman işletmelerinde çalışan bir görevliyle de konuştum. Alanya’yı hatırlarsınız. Yıllar önce çok ucuz ev alabilirken, ulaşımın gelişmesi en ucuz evleri bile trilyonluk fiyatlara taşımıştı. Ve Antalya Alanya’da mülk sahipleri köşeyi dönmüştü. İşte Anamur’u bekleyen gelecek de bu gibi gözüküyor. Ve gerek iş adamlarının, gerekse ünlülerin ve sosyetenin yatırım yapmaya başlaması da bunu gösteriyor gibi. Öyle de olması lazım. Çünkü Mersin Taşucu’ndan gemiyle Kıbrıs’a gittiyseniz dalgaların azizliğine uğramış olmalısınız. Anamur’da ise Kıbrıs tam karşısı ve havanın açık olduğu günlerde Kıbrıs’ı Anamur plajlarından görebiliyorsunuz. O kadar yakın yani… Öyle gözüküyor ki Anamur emlak almak için oldukça uygun durumda gözüküyor ki yazımda bahsettiğim gibi haberleri erken alanlar şimdiden harekete geçmişler.

Anamur’da hala ucuz evler var!

Bu noktada Anamur hakkında biraz daha bilgi verelim. Anamur’da hala ucuz ev bulabilmek mümkün. Ancak fazla uzun süreceğinizi düşünmüyorum. Özellikle büyük şehirlerin stresinden bıkmış ve şimdilik sakin bir tatil bölgesine yerleşmek isteyenler için hala uygun fiyatla ev almak mümkün. Şimdilik sakin diyorum çünkü Anamur şimdilik Mersin’e bağlı bir ilçe. Antalya ile Mersin’in tam ortasında yer alıyor. Ancak artan nüfusu ve Akdeniz Turizm Projesi sayesinde muhtemelen yakında il olabilir. Ayrıca ev alırken Anamur İskele Bölgesi’ni tercih etmelisiniz. Gerçi Anamur’da heryer yakın ancak yukarıda bahsettiğim İskele , Anamur İskele Mahallesine yapılıyor. Ve yeni otogar da İskele bölgesine yakın yapıldı. Umarım bu yazım yatırımcılara faydalı olur. Anamur’da ki emlakçılar da sizlere ucuz bir ev bulma konusunda yardımcı olacaklardır. Anamurla ilgili yazdığım diğer yazılarda Anamur halkının ne kadar yardımsever olduğundan sizlere bahsetmiştim.

Hürriyet emlakta ev fiyatlarına bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.