Anamur’da Tatil Yapmanız için 5 Sebep

Anamur’da Tatil Yapmanız için 5 Sebep
A+
A-

Bu sene farklı bir şey yapıyoruz Anamur’a tatile gidiyoruz. Öyle değil mi? Bu yazımızda Anamur’da tatil yapmanız için 5 sebep söyleyeceğim. Tatile Bodrum, Çeşme, Aydın, Antalya gibi turizm yerlerine gitmek moda haline gelmiştir. Böyle olduğunda buraların özellikle yaz sezonlarında nüfusu artmakta ve tatilciler buralara akın etmektedir. Oysa Anamur gibi güzel bir tatil beldesi de tatil için seçilebilecek en güzel yerlerden bir tanesidir. İşte sizlere Anamur’da tatil yapmanız için 5 sebep

Ohhh bir saniye sebeplere geçmeden önce Anamur’a tatile gitmeyi düşünüyorsanız bu yazıdan sonra eski Anamur Anamuryum, Anamur sosyete yatırımları, Anamur tatili ve Anamura nasıl gidebilirsiniz yazılarımızın faydalı olabileceğini düşünüyorum. Özellike Anamuryum yazısı için güzel fotoğraflar çektik.

Anamur’da Tatil Yapmanız için 5 Sebep

1) Bakirdir, kirlenmemiş ve kirletilmemiştir.

Anamur’da Tatil Yapmanız için 5 Sebep (En önemlisi sanırım)

Doğasının Güzelliği

Anamur’un bozulmamış bir doğası bulunmaktadır. Yollarının virajlı ve bozuk olması dışında doğası ile gelenleri büyülemektedir. Yolculuk sırasında bile eşsiz bir doğa manzarasına sahiptir. Caretta carettalar ile yüzme şansı burada edinebileceğiniz bir şanstır. Denizinin çok temiz olması sebebi ile çok beğenilen bir yerdir. Kum plajları da hem eğlenmek için hem de güneşlenmek için mükemmel denilecek güzelliğe sahiptir. (Not: 2019 itibariyle yollar çok büyük ölçüde yapılmıştır. Antalya üzerinden gitmek oldukça kolay.)

2) Anamur otelleri ve Anamur Pansiyonları Ucuzdur

Oteller, Tatil Köyleri yerine Pansiyonlar

Lüks otellere verecek kadar maddi imkanı bulunmayanlar ya da lüks oteldeki eğlence anlayışından sıkılanlar için Anamur’da daha çok pansiyon bulunmaktadır. Pansiyonlar genel olarak aile işletmesi olması sebebi ile samimi ortam bulunmaktadır. Bu samimi ortamın yanı sıra ödenen ücretler de son derece makul ücretlerdir.

Kamp İmkanları

Yaz ayları Anamur bölgesi oldukça sıcak olmaktadır. Bu sıcaklıkta kamp severler için kamp yapmak en güzel seçeneklerden bir tanesidir. Otellere çok para ödemek istemeyen ve de çadır ya da karavan kampı sevenler bu bölgede kamp kurabilirler. Fakat yazları çok sıcak olsa da akşamları serin olabilmektedir. Kamp malzemeleri alırken temkinli davranmakta ve kalın bir şeylerde almakta fayda bulunmaktadır.

3) Halkı samimidir, sıcaktır.

Anamur’da Tatil Yapmanız için 5 Sebep (Bu daha önemli olabilir)

Teknoloji tarafından henüz bozulmamıştır

Teknoloji insanlık ilişkilerini bozmamıştır. Halkı sıcak ve samimidir. Ulaşımın yıllarca problem olması Anamurluların kendi kendilerine yetmelerini sağlamıştır.

4) Şu televizyonda her sene gördüğünüz karetta karetta kaplumbağaların yerleşim yeridir.

Kaplumbağa sezonuna denk gelirseniz onları yakından görebilirsiniz. Kaplumbağlar Dragon çayının az ilerisinde yumurtlarlar.

Dragon Çayı

Anamur’un en güzel yerlerinden bir tanesidir. Dibek mevkisinde bulunmaktadır. Mesire yerleri çok güzeldir. Buz gibi suyu bulunmaktadır. Burada yaz sıcaklarından bunalanlar suya da girebilmektedir. (Suyu fazla soğuk tavsiye etmiyorum.) Ayrıca balık avlama ya da alabalık restoranlarında balık yeme imkanları da bulunmaktadır.

5) Akşamları ve geceleri Antalya ve Mersin illerindeki gibi boğucu nem olmaz. Kendine has bir iklimi vardır.

Barların yerine alan Çay Bahçeleri

Tatil beldesi denildiğinde akla gelen bir şey de barlar sokağı, alkollü mekanlar ve benzeri eğlence mekanlarıdır. Anamur bu tarz tatil bekleyenler için ideal bir yer değildir. Fakat ailesi ile vakit geçirecek ve daha sakin bir tatil ortamda bulunmak isteyecekler için en güzel seçeneklerden bir tanesidir. Barlar yerini bu belde de çay bahçelerine bırakmıştır. Aile ile en rahat tatil yapılabilecek turizm cennetlerinden bir tanesidir. Yine de oldukça bar vardır. Birden fazla da diskosu vardır.

Akdeniz bölgesinde bulunan Anamur, Mersin’in bir ilçesidir. Deniz kaplumbağaları, kumsalları, akdeniz fokları ile dün salmış bir bölgedir. Ülkemizin güney ucunda yer almaktadır. Mersin’de yer almasına rağmen Antalya üzerinden gitmek çok daha mantıklıdır. Alanya Gazipaşa Havalimanı’na sadece 70 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan ise 291 kilometre uzaklıktadır. Anamur’a Gazipaşa havaalanından sürekli sefer bulunur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.